قبول این واقعیت که نمی توانید همه را راضی نگهدارید شما را قوی تر می کند.

برای اینکه از زندگی واقعی لذت ببریم، باید کلمات و رفتارمان در مسیر ارزشهایمان باشد. وقتی دست از راضی نگه داشتن همه می‌کشیم و تلاش می‌کنیم که در راستای ارزش‌های خودمان زندگی کنیم، منفعت‌های بسیاری را تجربه خواهیم کرد:

اعتماد به نفس ما افزایش خواهد یافت
هر چه بیشتر متوجه شویم مجبور نیستیم مردم را خوشحال کنیم، استقلال و اعتماد به نفس بیشتری کسب می‌کنیم. از تصمیممان حتی زمانی که دیگران با اقدامات ما مخالفت می‌کنند، احساس خشنودی می‌کنیم. زیرا می‌دانیم که انتخاب درستی داشته‌ایم.

وقت و انرژی بیشتری برای اهداف خود اختصاص می‌دهیم
به جای اتلاف انرژی و تلاش برای تبدیل شدن به شخصی که دیگران انتظار دارند، توان خود را بر روی پیشرفت شخصی می‌گذاریم. وقتی این تلاش را به سمت اهداف خود هدایت ‌کنیم، احتمال بیشتری برای موفقیت خواهیم داشت.

احساس تنش کمتری خواهیم داشت
هنگامی که مرزهای سالم را تنظیم می‌کنیم، استرس و خشم بسیار کمتری را تجربه خواهیم کرد و احساس می‌کنیم که کنترل بیشتری بر زندگی‌مان داریم.

روابط سالم‌تری ایجاد می‌کنیم
وقتی به شیوه‌ی خودمان رفتار کنیم، دیگران احترام بیشتری به ما می‌گذارند. ارتباطات ما بهبود خواهد یافت و قادر به جلوگیری از ایجاد خشم و نفرت در مردم خواهیم بود.

قدرت اراده‌مان افزایش می‌یابد
افرادی که انتخاب‌هایشان بر اساس خواسته‌های خودشان و نه بر پایه خواسته‌های دیگران است، قدرت درونی بیشتری دارند. ما برای رسیدن به اهداف خود تلاش می‌کنیم و اگر متقاعد شویم که بهترین انتخاب ما چیست، انگیزه‌ای بالا برای ادامه کار خواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید
WhatsApp chat