سریال شیرین دانلود و تماشای آنلاین

محصول کشور افغانستان

سریال شیرین با بازیگری خانم لینا علم از شبکه طلوع افغانستان پخش می شود. این سریال جذاب و دیدنی یک دست آورد بزرگ برای هنر و فرهنگ افغانستان است. این سریال افغانی با بودجه مالی داخلی ( کابورا پرودکشن ) و بدون همکاری تکنیکی خارجی ها توسط گروه مسلکی افغان ساخته شده است. آنچه در سریال شیرین نشر می شود رسم و فرهنگ پسندیده و نا پسندیده کشور افغانستان را به نمایش میگذارد و  آیینه و تصویر جامعه سنتی افغانستان می باشد.

تینا علم سریال شیرین

Card image cap

انجام خدمات کامپیوتر در منزل
و محل کار

اعزام تکنسین یا مهندس حداکثر
پس از ثبت درخواست شما

Card image cap

کسپرسکی ۳ کاربره ۲۰۱۹

(اینترنت سکیوریتی)
فروش ویژه مدت محدود


۲۵۸۰۰۰ تومان

Card image cap

اجاره سالن همایش و سمینار

با ظرفیت هشتاد نفر دارای تریبون٬ سیستم صوتی٬ ویدئو پروژکتور٬ تلویزیون ال سی دی

امکانات پذیرایی کامل
بر خیابان مطهری با قیمت استثنایی

سریال شیرین هم اکنون و همزمان با ماه مبارک رمضان از شبکه طلوع افغانستان پخش می شود اضافه شدن قسمت ها بعد از پخش آن صورت میگیرد. جهت مطلع شدن از قسمت جدید می توانید با فشار دکمه «اطلاع رسانی پیامکی» و درج شماره مبایل خود با ماه همراه باشید.

.

درباره سریال شیرین بیشتر بدانید

سریال دوازده قسمتی “شیرین” داستان زن ۳۶ ساله را روایت می کند که سه فرزند دارد و به عنوان منشی در یکی از محکمه های کابل کار می کند. چنین کاراکتری خودش به تنهایی در جامعه پدرسالار و بسته افغانستان تامل برانگیز است؛ جامعه ای که در آن اغلب زنان فقط در چارچوب خانه زندگی می کنند. اما این سریال تاکیدا می خواهد به شدت تاثیرگذار باشد. شیرین با فساد، آزار، اذیت و تجاوز مبارزه می کند و تلاش می نماید تا از همسرش طلاق بگیرد. ازدواج او با همسرش اجباری و در غیاب وی بوده است.

افغانستان بعد از سقوط طالبان

سیزده سال پس از سقوط طالبان، افغانستان هنوز عمیقا غرق در رواج و سنت های خود است و شبکه های تلویزیونی این کشور پیش از این هرگز چنین برنامه ای را پخش نکرده اند. لینا علم، هنرپیشه ای که نقش شیرین را بازی می کند، به خبرگزاری فرانسه می گوید: «این اولین نوع از این گونه سریال هاست. درباره زنان است؛ درباره توانمند شدن زنان؛ درباره تلاش و تقلای زنان در افغانستان».

شرایط سخت بازی و فیلمبرداری

لینا که از کودکی تا سال ۲۰۰۷ با خانواده اش در ایالات متحده امریکا زندگی کرده است، می گوید که فعالیت در چنین فیلم هایی می تواند در کشوری مانند افغانستان خطر زیادی داشته باشد. او توضیح می دهد: «کمی خطرناک است، حتا برای من. دیروز بیرون فیلمبرداری داشتیم. وقتی منتظر بازی در صحنه بودم، مدام می ترسیدم که حالا کدام نفر به رویم اسید بپاشد یا با چاقو مرا بزند». ایفای نقش در چنین فیلمی آسان نیست. بسیاری از هنرپیشگان از کار در این سریال تلویزیونی خودداری کردند. یک زن که نقش وکیل و دوست شیرین را بازی می کرد، مجبور شد تا به خاطر نارضایتی شوهرش از کار دست بکشد.

خط و مشی سریال شیرین

همزمان با به تصویر کشیدن کاراکتر یک زن قوی، سریال شیرین نظام قضایی افغانستان را نیز هدف قرار می دهد؛ نظامی که فساد گسترده آن پشت سکوت سنگینی، نادیده گرفته می شود. علم همچنان می گوید: «بسیار شجاعت می خواهد تا چنین چیزی بنویسی، و شجاعت زیادی نیاز است تا نقش زنی مانند شیرین را بازی کنی… اما من فکر می کنم حالا وقتش است تا بعد از سی سال، مانند شیرین با صراحت با مردم سخن بگویی و به آنها آموزش بدهی». غیر از صحنه های بیرونی در جاده ها، صحنه هایی نیز در محیط بسته که شبیه یک محکمه تزئین شده است فیلمبرداری شده. هیچ گونه جزئیاتی از قلم نیفتاده است؛ از عکس اشرف غنی در محکمه گرفته تا مهر روی میز شیرین.

نویسنده و کارگردان

مکس والکر، کارگردان و نویسنده استرالیایی این فیلم می گوید که او پیشاپیش مشورت گرفته که چگونه می تواند از جلب توجه زیاد ملاهای محافظه کار جلوگیری کند. والکر می گوید: «مشورت های مختلفی بوده است؛ نظرات زیادی درباره بخشی یا تمام داستان گرفته شده است تا این مسائل مطرح شوند؛ اما این مسائل نباید آنچنان به صراحت و تهاجمی باشند که پخش برنامه را متوقف کند».

سریال شیرین هم اکنون و همزمان با ماه مبارک رمضان از شبکه طلوع افغانستان پخش می شود اضافه شدن قسمت ها بعد از پخش آن صورت میگیرد. جهت مطلع شدن از قسمت جدید می توانید با فشار دکمه «اطلاع رسانی پیامکی» و درج شماره مبایل خود با ماه همراه باشید.