توقف کنترل جنبه های زندگی

هنگامی که تلاش برای کنترل تمام جنبه‌های زندگی خود را متوقف می‌کنیم، زمان و انرژی بیشتری برای اختصاص دادن به چیزهایی که واقعا می‌توانیم کنترل کنیم داریم. در اینجا چند مزیت مهم این تجربه را برای‌تان بازگو می‌کنیم:

افزایش شادی 
افرادی که محدودیت‌های‌شان را در کنترل زندگی می‌شناسند، شادتر از افرادی هستند که فکر می‌کنند می‌توانند همه چیز را کنترل کنند.

روابط موفق‌تر
هنگامی که کنترل و اجبار را در زندگی کنار می‌گذاریم، راحت‌تر به مردم اعتماد می‌کنیم و پذیرای آدم‌های بیشتری در زندگی هستیم. تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که تلاش برای کنترل همه چیز را متوقف می‌کنند، اجتماعی‌ترند.

کاهش استرس
با کم کردن میل‌مان به کنترل، اضطراب‌هایمان کوتاه‌تر می شوند، اما در بلندمدت متوجه می‌‌شویم که چقدر از بار استرس‌هایمان کم شده است.

فرصت‌های تازه
وقتی که تصمیم می‌گیریم عادت کنترل کردن را کنار بگذاریم، اعتماد‌به‌نفسمان نسبت به توانایی‌هایمان در خلق فرصت‌های جدید افزایش می‌یابد.

موفقیت‌های بیشتر
نباید آن قدر بر دستیابی به موفقیت تمرکز کنیم که فرصت‌های جدید و بالقوه را نادیده بگیریم. وقتی که تمایل خود را برای کنترل همه چیز کنار می‌گذاریم، مایلیم بیشتر به اطراف‏مان دقت کنیم. به همین دلیل موقعیت‌های بهتری را برای خودمان به وجود می‌آوریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید
WhatsApp chat